Yukarı Çık

TR | EN

Bize Ulaşın :
0(212) 215 61 61

Hemotoloji - Onkoloji Servisi ve Polikliniği Yenilendi

HEMATOLOJİ ONKOLOJİ SERVİSİ ve POLİKLİNİĞİ HAYIRSEVERLERİN KATKISI İLE YENİLENDİ

İstanbul Üniversitesi Çapa kampüsünde bulunan Onkoloji Enstitüsünün yenilenen hematoloji onkoloji servisi ve polikliniği için açılış töreni yapıldı. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Bülent Zülfikar açılış konuşmasında şunları dile getirdi: “Günümüze kadar kadim devletler ve devlet yöneticileri için 2 unsur esas kabul edilirdi. Tebaanın geniş olması ve hazinenin dolu olması. Günümüzde bunun temelleri değişti. Temele, bilgi ve onun ürüne dönüşümü olan teknoloji yerleşti. Tebaanın korunması, hazinelerin dolu olması artık bu yeni temel üzerine oturuyor”. “Üniversitelerin rolü de değişti. Sanayiyle, ticaretle iç içe olmak artık etik kusur olarak kabul edilmiyor.

Aksine, bilgi üretmenin, üretilen bilginin hayata geçip geçmediğinin en güzel göstergesi olarak kabul ediliyor”. Maalesef ülkemizde ilaç-tıbbi malzeme gibi insan sağlığına ait eşyaların sanayi endüstri olarak kabul edilmesinin sadece birkaç yıllık bir geçmişi var. Sağlığın bir bedeli olduğu, evini, arabasını korumanın, sigortalamanın değeri olduğu gibi, insanın kendi sağlığının idamesinin de bir değeri olduğu üzerinde mutabık kalmaya maalesef henüz başladık. Bize emanet olan sadece evlatlar, tabiattaki diğer varlıklar, mallarımız değil, aynı zamanda bedenimiz, aklımız ve zamanımızdır da”.

Bilim insanları olarak araştırmalarımızı sürdürmeye, bilgi üretmeye, dünyada itibarı olan yayınlar yapmaya devam edeceklerini belirten Prof. Dr. Bülent Zülfikar sözlerini şu şekilde sonlandırdı. “Servisimize şifa bulmak için gelen hematoloji ve onkoloji bilim alanına ilişkin sorunu olan çocuk, ergen, genç, erişkin tüm hastalar için ve Avrupa Konseyinden sertifikalı Türkiye’nin tek erişkin ve çocuk “Kalıtsal Kanama-Pıhtılaşma Bozukluğu Mükemmeliyet Merkezine” yönlendirilen, refere edilen hastalarımız için polikliniğimizi ve servisimizi tamir ve tefriş ettik. Daima en iyi olmaya devam edeceğiz.”

İstanbul Medicare Sağlık Hizmetleri
İstanbul Medicare Sağlık Hizmetleri
İstanbul Medicare Sağlık Hizmetleri
İstanbul Medicare Sağlık Hizmetleria