Yukarı Çık

TR | EN

Bize Ulaşın :
0(212) 215 61 61

Bişkek Toplantısı

Kardeş ülke Kırgızistan Hemofili Hastaları Derneği ve Bişkek Ana-Çocuk Hastanesi ile 2016 yılında başlayan kardeşlik programımız devam etmektedir.

İşbirliği, Dünya Hemofili Federasyonu (WFH) twinning programı kapsamında yürümektedir. Gerek eğitim, gerek organizasyon yapma ve deneyim paylaşma amacı taşıyan ortak çalışmalarımızın esasını doğal olarak kalıtsal kanama bozukluklarının ve diğer hematolojik sorunların çözümüne yönelik çabalar oluşturmaktadır. Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te 27-29 Ocak 2018 tarihleri arasında "2.Uluslararası İstanbul-Bişkek Hematoloji Günleri" için bulundum.

İlk gün "Kalıtsal Kanama Bozukluklarına Psikososyal Yaklaşım", ikinci gün ise "Kalıtsal Kanama Bozuklukları Hemşireliği" Sempozyumlarını ve Çalıştaylarını gerçekleştirdik. Her 2 programda organizasyon komitesi başkanlığı, oturum başkanlıkları ve state of art lecturer olarak konferanslar verdim ve pek çok soruyu cevapladım.

Ziyaretimiz sırasında Türk İş Birliği Koordinasyon Başkanlığına (TİKA) nezaket ziyaretinde bulunmanın yanı sıra, Kırgızistan Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle geleceğe yönelik işbirliği protokolleri de imzaladık.

İstanbul Medicare Sağlık Hizmetleri
İstanbul Medicare Sağlık Hizmetleri
İstanbul Medicare Sağlık Hizmetleri
İstanbul Medicare Sağlık Hizmetleria